PORTEKİZ’DE YAPACAĞINIZ GAYRİMENKUL YATIRIMI İLE AVRUPA BİRLİĞİ’NE ADIM ATIN!

Portekiz Golden Visa programı AB üyesi olmayan yatırımcılara ve ailelerine € 500,000 değerinde gayrimenkul satın alarak Avrupa’da yaşama imkanı veriyor. Yılın sadece 7 gününü Portekiz’de geçirerek 6 yılın sonunda Avrupa Birliği pasaportuba sahip olabilirsiniz.

  • Portekiz’de € 500,000 değerinde yapılan gayrimenkul yatırımı Portekiz’de oturum ve çalışma izninin yanı sıra eğitim görme ve Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı tanır.
  • Minimum yatırım tutarı olan € 500,000’yu karşılamak kaydıyla birden fazla gayrimenkul yatırımı yapılabilir.
  • Yatırım şekli konut ya da ticari olarak seçilebilir, satın alındıktan sonra kiralanabilir.
  • Yatırımın yapıldığı ilk yılın sadece 7 günü Portekiz’de geçirilmelidir. İlk ve üçüncü yılın sonunda 2’şer yıllık dönemlerde oturma izni uzatma başvurusu yapılır. Bu süre de en az 14 günlük sürelerle Portekiz’de bulunulması şartı vardır.
  • 5 yıl içinde toplam 35 gün Portekiz’de geçirilerek ömür boyu geçerli daimi oturum iznine sahip olunmaktadır.
  • Daimi oturum iznini aldıktan tam 1 yıl sonra Portekiz vatandaşlığına başvurulabilmektedir.
  • Başvuru kapsamında temek düzeyde Portekizce bilmek şartı bulunmaktadır.

Aile Üyeleri

Finansal açıdan bağımlı olmak kaydıyla eş, 18 yaşından büyük çocuklar ve ebeveynleri kapsar

AB’de Serbest Dolaşım

Avrupa’da vizesiz seyahat ve yılda 6 aya kadar herhangi bir AB ülkesinde kalabilme hakkı tanır

Minimum Kalma Zorunluluğu

Yılın sadece 7 günü Portekiz’de bulunma şartı koyar

AB Pasaportu

5 yıl sonunda ömür boyu oturum iznine 6 yılın sonunda AB pasaportuna sahip olma fırsatı sunar

Gayrimenkul Yatırımı

Satın alınan gayrimenkul 5 yıl boyunca kiralanabilr, 5 yılın sonunda ise satılabilir

Uluslararası İmkanlar

Çalışma iznine sahip olabilme, Portekiz’in sunduğu sağlık ve eğitim gibi tüm sosyal haklardan faydalanabilme imkanı verir

Portekiz Golden Visa Programı Broşürünü indirmek için tıklayınız!

PORTEKİZ

1986 yılında Avrupa Birliği’ne katılan Portekiz 1991 yılından bu yana Schengen Bölgesi üyesidir. Başlıca ticaret ortaklarının İspanya, Almanya, Fransa ve Hollanda olduğu ülkeye gelen yabancı yatırımlarda önemli artış olmuştur. Portekiz’deki cazip yatırım alanlarının başında inşaat, turizm ve teknoloji gelmektedir. Portekiz 2016 -2017 Dünya Ekomomik Forumu Küresel Rekabet Edebilirlik Raporu’nda 46. sırada yer almıştır.

Turizm 2016’da yüzde 11 büyüme kaydetmiştir. Portekiz’de 15 UNESCO Dünya Mirası Alanı bulunmaktadır. Yılın 300 günü güneşli geçen ve Avrupa’nın en eski ülkelerinden biri olan Portekiz, her yıl 13 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Son yıllarda bir çok teknoloji zirvesine ve fuarına ev sahipliği yapan başkent Lizbon, Avrupa’nın gelecekteki silikon vadisi olmaya aday gösterilmektedir. Lizbon, gayrimenkul yatırımının en değerli olduğu Avrupa şehirleri sıralamasında da 7. sırada yer almıştır. Lizbon’daki gayrimenkul yatırımlarından yıllık yüzde 3 ile 4 oranında getiri sağlanmakta olup, kira garantili bir çok proje bulunmaktadır.

2017 Küresel Barış Endeksi’ne göre dünyanın en barışçıl ve güvenli üçüncü ülkesi olan Portekiz’de yaşam renkli sokakları, mimarisi, geleneksel fado müziği ile özgün ve canlıdır. Porto şarabıyla dünyaca ünlüdür. Ülkenin gelişmiş bir sağlık organizasyonu bulunmaktadır. Yenilenebilir enerjide dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Portekiz enerji ihtiyacının yaklaşık yüzde 70’ini hidroelektrik, rüzgar ve güneş enerjisiyle karşılamaktadır.

3

Dünyanın en güvenli 3. ülkesi

7

Lizbon gayrimenkul yatırımının en değerli olduğu Avrupa şehirlerinde 7. sırada

20

Forbes Dünyanın En İş Dostu Ülkeleri arasında ilk 20’de

50

Küresel Rekabet Edebilirlik Raporu’nda ilk 50’de

PORTEKİZ GAYRİMENKUL PROJELERİ

Proje 1

Lizbon’da şehir merkezinde modern mimari ile tarihi dokunun bir araya geldiği residence projesinde 1+1 ve 2+1 seçenekler, 650.000 EUR’dan başlayan fiyatlarla 5 yıl boyunca yıllık yüzde 4 kira getirisi garantisi ile satışa sunuluyor.

detaylar

Proje 2

Portekiz’in en prestijli, 5 yıldızlı resort konforundaki projesinde 1+1, 2+1 seçeneklerinin yanı sıra, suit daireler de bulunuyor. 550.000 EUR’dan başlayan suit daireler 5 yıl boyunca yıllık yüzde 5 kira getirisi garantisi ile satışa sunuluyor.

detaylar

Proje 3

Lizbon’da şehir merkezinde modern mimari ile tarihi dokunun bir araya geldiği residence projesinde 1+1 ve 2+1 seçenekler 500.000 EUR’dan başlayan fiyatlarla 5 yıl boyunca yıllık yüzde 3 kira getirisi garantisi ile satışa sunuluyor.

detaylar

E-Bültenimize kayıt olmak için lütfen mail adresinizi giriniz.

HABERLER

Avrupa Birliği’nin En Avantajlı Emlak Piyasaları

/
Bu yazımızda, yatırım yoluyla Avrupa Birliği vatandaşı olmayı arzu edenler için bu imkânı en avantajlı biçimde sunan bazı Avrupa Birliği ülkelerinin emlak piyasasından söz edeceğiz.Vizesiz seyahat ve ikinci vatandaşlık için en uygun yatırımcı programlarını sunan Avrupa…

Lizbon başta olmak üzere Portekiz’in önde gelen bölgelerinde yer alan kira getirisi garantili projelerin temsilciliğini yapıyoruz. Yeni Bir Hayat olarak, bölge ve gayrimenkul araştırmasından, satın alma ve kiralama işlemlerine, Portekiz’a yapacağınız ziyaretin planlanmasından İlk oturum başvurunuza, oturum yenilemeden, daimi oturum ve Avrupa Birliği pasaportuna hak kazanana kadar ki tüm adımlar ve hukuki süreçte yanınızdayız.

Yeni Bir Hayat Uzmanları ile iletişime geçin!