AVRUPA BİRLİĞİNE AÇILAN KAPI MALTA YATIRIMCI PROGRAMI

Malta Yatırımcı Programı, size ve ailenize Malta’da yaşama veya iş kurma şartı koymadan 12 ayda Avrupa Birliği pasaportu elde etme imkanı sunuyor.
Malta hükümetine yapacağınız € 650,000 tutarında katkı ve bir kaç ek koşul dahilinde Avrupa’daki iş fırsatlarından yararlanabilir, eğitim ve sağlık gibi tüm sosyal haklara da sahip olabilirsiniz.

  • Malta Ulusal Kalkınma ve Sosyal Fonu’na geri almamak koşuluyla €650.000 tutarında katkı yapılması şartı ile yatırımcılar 12 ay bitiminde Malta Vatandaşlığı ve Avrupa Birliği pasaportuna sahip olabilmektedir.
  • Finansal olarak başvuru sahibine bağlı olmak kaydıyla diğer aile üyeleri için €25,000 (Eş ve 18 yaşından küçük çocuklar) – €50,000 (18 -26 yaş arasında evlenmemiş çocuklar ve 55 yaş üzerinde ebeveynler) arasında katkı bedeli bulunmaktadır.
  • Program kapsamında katkı bedelinin yanı sıra Malta’da 5 yıl süre ile yıllık kira bedeli €16,000 olan bir gayrimenkul kiralanması ya da en az €350,000 değerinde bir gayrimenkul satın alınması gerekmektedir.
  • Ayrıca başvuru sahibinin kendi adına açılan Malta’da bir banka hesabı üzerinden 5 yıl vadeli €150,000 tutarında Malta devlet tahvili alma şartı bulunmaktadır.
  • Başvuru sahibi ve beraberindeki her aile üyesi için sağlık sigortası yapılmaktadır.

12 Ay sonunda Malta Vatandaşlığı

Başvuru tarihinden itibaren 12 ay bitiminde Malta vatandaşlığı ve Avrupa Birliği pasaportuna sahip olma

AB Pasaportu

150 + ülkeye vizesiz seyahatin yanı sıra Avrupa Birliği ülkelerine ve İsviçre’ye yerleşebilme hakkı

Minimum Kalma Zorunluluğu

Minimum kalma veya yerleşme zorunluluğu olmaması

Aile Üyeleri

Eş, 26 yaşına kadar çocuklar ve ebeveynleri dahil edilebilme esnekliği

Uluslararası İmkanlar

Uluslararası İmkanlar AB ülkelerinde iş fırsatlarından yaralanabilme, sağlık ve eğitim gibi tüm sosyal haklardan faydalanabilme

Vergi Avantajı

Malta sınırları dışında elde edilen gelirlerin Malta’da vergilendirmeye tabi tutulmaması

Malta Yatırımcı Programı Broşürünü indirmek için tıklayınız!

DÜNYANIN EN PRESTİJLİ PASAPORTLARINDAN BİRİNE SAHİP OLARAK SINIRLARI KALDIRIN

2004’ten beri Avrupa Birliği üyesi olan Malta Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı’nı 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Slovakya’dan devralmış olup 1 Temmuz 2017 tarihine kadar sürdürmüştür. 2007 yılından bu yana Schengen Bölgesi’nin bir parçası olan ada ülkesi, Britanya milletler topluluğunun da üyesidir.

Malta vatandaşı olmak Avrupa Birliği ülkelerinde serbest dolaşım, yerleşim, çalışma ve iş kurmanın yanı sıra eğitim ve sağlık gibi tüm sosyal haklardan yararlanma imkanı sunar. 1800 kişi ile sınırlandırılmış yatırımcı programı ile başvuru sahibi ve ailesi Avrupa Birliği’nin ayrıcalıklı dünyasına adım atar.

Malta pasaportu dünyada en prestijli ilk 12 pasaport arasında sayılmaktadır. Politik ve ekonomik istikrarın birleşimi, Malta’yı Avrupa’nın en büyük devletleriyle eşit düzeyde tutar. Malta, Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) açıkladığı verilere göre Euro Bölgesi’nde yüzde 3,9 ile en düşük işsizlik oranına sahiptir.

Avrupa Birliği üyeliği ile birlikte gelişim gösteren Malta ekonomisinin bileşenlerini turizm, bilgi teknolojileri, ecza ürünleri ve çağrı merkezleri, internet üzerinden oyunlar finansal servisler, liman hizmetleri ve eğitim oluşturmaktadır. Özel sektör ortaklığı ile sağlık sektöründeki çalışmalar teşvik edilmektedir. Bu sayede sağlık turizminde rekabetçi olmak ve Akdeniz Bölgesi’nde bir sağlık noktası haline gelmek amaçlanmaktadır. Malta sınırları dışında elde edilen gelirler Malta’da vergilendirmeye tabi tutulmamaktadır.

Malta, Forbes’un, 139 ülkenin yer aldığı, dünyanın en iş dostu ülkeleri sıralamasında 30. sırada yer almaktadır. GSYİH 9 milyar USD, kişi başına GSYİH 37600 USD olup, reel GSYİH büyüme oranı %5,1’dir. Dünya Ekonomik Forumu’nun yayınlamış olduğu 2016 – 2017 Küresel Rekabet Edebilirlik Raporu’na göre 40. sırada yer almıştır. Avrupa Birliği Komisyonu 2017 Bahar Ekonomik Tahminler Raporu’na göre AB’deki 28 ülke arasında en hızlı büyümenin yüzde 4,6 ile Malta’da olması öngörülmektedir.

%3,9

Euro Bölgesi’nde en düşük işsizlik oranı

%4,6

AB ülkelerinde en hızlı büyüme öngörüsü

12

Dünyada en prestijli ilk 12 pasaporttan biri

30

Dünyanın en iş dostu ülkeleri sıralamasında 30. Sırada

40

Küresel Rekabet Edebilirlik Raporu’nda 40. Sırada

E-Bültenimize kayıt olmak için lütfen mail adresinizi giriniz.

HABERLER

Avrupa Birliği’nin En Avantajlı Emlak Piyasaları

/
Bu yazımızda, yatırım yoluyla Avrupa Birliği vatandaşı olmayı arzu edenler için bu imkânı en avantajlı biçimde sunan bazı Avrupa Birliği ülkelerinin emlak piyasasından söz edeceğiz.Vizesiz seyahat ve ikinci vatandaşlık için en uygun yatırımcı programlarını sunan Avrupa…

Malta Hükümeti tarafından özel olarak yetkilendirilen uluslararası çözüm ortağımız ve çatı kuruluşumuz Terranova Global’in Malta ofisi ile birlikte başvurunuzun takibinden, banka hesaplarının açılmasına, gayrimenkul ve tahvil işlemlerinizin hayata geçirilmesine, Malta’ya yapacağınız ziyaretin planlanmasından Malta kimlik kartlarınız teslim edilmesine kadar geçen tüm süreçte yanınızdayız.

Yeni Bir Hayat Uzmanları ile iletişime geçin!