MALTA DAİMİ OTURUM PROGRAMI SİZE ÇOK ÖZEL BİR DÜNYANIN KAPILARINI AÇIYOR

Malta Daimi Oturum Programı, size ve ailenize ayrıcalıklı bir gelecek, uluslararası iş imkanları ve yepyeni bir hayat sunuyor. €250,000 tutarında Malta devlet tahvili alarak siz ve aileniz Malta’da ömür boyu geçerli oturum izni elde edebilir, Schengen ve AB ülkelerinde serbest dolaşım hakkına sahip olabilirsiniz.

  • Malta Ulusal Kalkınma ve Sosyal Fonu’ndan 5 yıl vadeli €250.000 tutarında tahvil alınması ve bir kaç ek şart dahilinde yatırımcılara ömür boyu geçerli oturum izni ve Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı verir.
  • Program kapsamında tahvil yatırımının yanı sıra Gozo ve Güney Malta bölgelerinde 5 yıl süre ile yıllık kira bedeli €10,000 olan bir gayrimenkul kiralanması ya da 5 yıl muhafaza etmek koşulu ile en az €270,000 değerinde bir gayrimenkul satın alınması gerekmektedir.
    • Eğer bölge olarak ana kara Malta tercih edilirse yıllık kira bedeli €12,000 olan bir gayrimenkul kiralanması ya da en az €320,000 değerinde bir gayrimenkul satın alınması şartı bulunmaktadır.
  • Başvuru sahibinin yıllık gelirinin €100,000’den az olmaması ya da €500,000’lık mal varlığına sahip olması bir diğer koşuldur.
  • Ayrıca Malta Hükümeti’ne bir sefere mahsus olmak üzere €30,000 tutarında harç bedeli ödenmekte ve sağlık sigortası yapılmaktadır.

Aile Üyeleri

Eş, 26 yaşına kadar çocuklar, ebeveynler, hatta onların anne-babalarının da dahil edilebilme esnekliği

AB’de Serbest Dolaşım

Avrupa’da vizesiz seyahat ve yılda 6 aya kadar herhangi bir AB ülkesinde kalabilme hakkı

Minimum Kalma Zorunluluğu

Minimum kalma veya yerleşme zorunluluğu olmaması

Devlet Güvencesi

Malta devlet güvencesinde olan tahvilin yatırımcının hesabında tutulabilmesi ve yatırımın 5 yıl sonra geri alınabilmesi

Uluslararası İmkanlar

Ayrı bir başvuru ile çalışma izni sahibi olabilme ve Malta’nın sunduğu sağlık ve eğitim gibi tüm sosyal haklardan faydalanabilme

Vergi Avantajı

Malta sınırları dışında elde edilen gelirlerin Malta’da vergilendirmeye tabi tutulmaması

Malta Daimi Oturum Programı Broşürünü indirmek için tıklayınız!

AKDENİZ’İN İNCİSİ MALTA

2004’ten beri Avrupa Birliği üyesi olan Malta AB Dönem Başkanlığı’nı 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Slovakya’dan devralmış olup 1 Temmuz 2017 tarihine kadar sürdürmüştür 2007 yılından bu yana Schengen bölgesinin bir parçası olan ada ülkesi, Britanya milletler topluluğunun da bir üyesidir.

AB’ye üyeliği ile birlikte gelişim gösteren Malta ekonomisinin bileşenlerini turizm,bilgi teknolojileri, ecza ürünleri ve çağrı merkezleri, internet üzerinden oyunlar finansal servisler, liman hizmetleri ve eğitim oluşturmaktadır. Özel sektör ortaklığı ile sağlık sektöründeki çalışmalar teşvik edilmektedir. Bu sayede sağlık turizminde rekabetçi olmak ve Akdeniz Bölgesi’nde bir sağlık noktası haline gelmeyi amaçlamaktadır.

Politik ve ekonomik istikrarın mükemmel birleşimi, Malta’yı Avrupa’nın en büyük devletleriyle eşit düzeyde tutar. Ülkenin 2015’teki ekonomik büyüme oranı %6.3, kredi notu ise pozitif bir görünümle “A’’dır. Ana para birimi Euro’dur.

Malta’nın GSYİH 9 milyar USD, kişi başına GSYİH 37600 USD olup, reel GSYİH büyüme oranı %5,1’dir. Dünya Ekonomik Forumu’nun yayınlamış olduğu 2015 – 2016 Küresel Rekabet edilebilirlik Raporu’na göre Malta ilk 50 de yer almıştır.

Malta’daki işsizlik oranı Euro Bölgesi’ndeki en düşük orana sahiptir.

Ülkede İngilizce resmi dillerden bir tanesi olduğu için dış ticarette dil sorunu yaşanmamaktadır. Ilıman bir Akdeniz iklimi, temiz çevre, yüksek seviyede güvenlik ve muazzam altyapı Malta’yı yaşamak için müthiş bir yer yapar.

Malta, ikamet edenlere ticari faaliyetler ve vergi konusunda da kayda değer avantajlar sağlar.Sağlık sistemi Dünya Sağlık Organizasyonu (WHO) tarafından dünyanın en iyi ilk 5 sağlık organizasyonu arasında gösterilen Malta, aynı zamanda mükemmel eğitim sistemi ile de öne çıkmaktadır.

%3,9

Euro Bölgesi’nde en düşük işsizlik oranı

50

Ekonomik Özgürlük Endeksi Sıralaması

30

Forbes Dünyanın En İş Dostu Ülkeleri Sıralaması

33

UNDP İnsani Gelişme Raporu Sıralaması

2

Dünya Risk Raporu yaşamak için en güvenli ülkeler sıralaması

E-Bültenimize kayıt olmak için lütfen mail adresinizi giriniz.

HABERLER

Avrupa Birliği’nin En Avantajlı Emlak Piyasaları

/
Bu yazımızda, yatırım yoluyla Avrupa Birliği vatandaşı olmayı arzu edenler için bu imkânı en avantajlı biçimde sunan bazı Avrupa Birliği ülkelerinin emlak piyasasından söz edeceğiz.Vizesiz seyahat ve ikinci vatandaşlık için en uygun yatırımcı programlarını sunan Avrupa…

Malta Hükümeti tarafından özel olarak yetkilendirilen uluslararası çözüm ortağımız ve çatı kuruluşumuz Terranova Global’in Malta ofisi ile birlikte başvurunuzun takibinden, gayrimenkul ve tahvil işlemlerinizin hayata geçirilmesine, Malta’ya yapacağınız ziyaretin planlanmasından daimi oturum kartlarınız teslim edilmesine kadar geçen tüm süreçte yanınızdayız.

Yeni Bir Hayat Uzmanları ile iletişime geçin!