İNGİLTERE TIER-1 YATIRIMCI VİZESİ İLE İNGİLİZ VATANDAŞLIĞINA ADIM ATIN

İngiltere yatırımcı vizesi sayesinde £2.000.000 değerinde yatırım yaparak 45 günde İngiltere’de oturum, çalışma, iş kurma ve uzun vadede İngiltere vatandaşı olma hakkına sahip olabilirsiniz.

  • Tier-1 Yatırımcı Vizesi az £2.000.000 tutarında yatırım yapabilecek şahıslara İngiltere’de oturum, çalışma, iş kurma ve uzun vadede İngiltere vatandaşı olma hakkı tanımaktadır.
  • Yatırım miktarının £5.000.000 olması halinde bu süre 3 yıla, £10.000.000 olması halinde bu süre 2 yıla inmektedir.
  • Tier – 1 başvuru sahibinin son 3 ay içerisinde £2,000,000 tutarındaki meblayı mal varlığı içerisinde bulundurması gerekmektedir. Bu 3 ay içerisinde başvuru tamamlanana kadar ise £2,000,000 tutarı yatırım olarak gerçekleştirilmelidir.
  • Yatırım süresi 5 sene olmalıdır.
  • Başvuru sahibi bu yatırımı, hükümet tahvili alarak, İngiltere şirketleri hisselerine sermaye ayırarak gerçekleştirebilir.
  • Birikim halihazırda İngiltere’de olabileceği gibi, farklı bir ülkede de bulunuyor olabilir. Ancak her iki durumda da birikimin bir banka ya da varlık yönetim şirketi gibi kanunlarla düzenlenmiş bir finans kurumunda olması ve İngiltere’ye aktarılmasında bir sakınca bulunmaması gerekmektedir.
  • Finansal birikim eğer son üç ay içinde elde edildiyse kaynağının belli, kanuni yollardan elde edilmiş ve hesap verilebilir olması şarttır.
  • Yatırımcı yılın 6 ayını İngiltere’de geçirmelidir.

İngiliz Pasaportu

6 yıllık bir süreç sonucunda İngiliz pasaportuna sahip olarak ABD ve Kanada dahil dünyanın 170’ten fazla ülkesine vizesiz seyahat etme, Commonwealth ülkelerindeki yatırım fırsatlarından yararlanma imkanı

En Hızlı Oturum Vizesi

3-6 hafta arasında uygunluk cevabı veren program en hızlı oturum vizesi programlarından biri

Esnek Koşullar

Yatırım haricinde başvuru sahibinin iş geçmişi göstermesi, İngilizce konuşabilmesi gibi ek gereklilikler olmaması

Aile Üyeleri

Eş ve bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşın altındaki çocukları dahil edebilme esnekliği

Sosyal Haklar

Başvuru sahibi ve ailesine İngiltere’de oturum, eğitim görme ve çalışma hakkı

Yatırımı Geri Alabilme

Yatırımın kontrolü yatırımcıda olup 5 yılın sonunda geri alınabilir

İngiltere Tier 1 Yatırımcı Programı Broşürünü indirmek için tıklayınız!

DÜNYANIN GSMH’SI EN YÜKSEK ÜLKELERİNDEN BİRİ; İNGİLTERE

İngiltere, Büyük Britanya Adası’nın merkezi olarak sayılır ve adanın üçte ikisini kaplar. Kuzeyde İskoçya, batıda Galler ile komşudur. Britanya takımadalarından Avrupa Kıtası’na en yakın olan ülkedir. Bir çok farklı kültüre ve etnik gruba ev sahipliği yapan İngiltere kozmopolit bir ülkedir.
Avrupa’nın finans ve en önemli küresel sermaye merkezi olarak kabul edilmektedir. Londra Borsası ise Avrupa’nın en büyük borsasıdır. İngiltere, istikrarlı bir demokratik hükumet olması ile ünlüdür. Dünyanın bir çok ülkesinin baz aldığı saygın bir yargı sistemi bulunmaktadır.
İngiltere, seyahat ve hareket kolaylığı sağlaması açısından çok iyi konumlanmış ülkelerden biridir.
Londra, İngiltere’nin diğer şehirlerine, Paris ve Brüksel dahil olmak üzere Avrupa’nın bir çok yerine demiryolu bağlantı hatları bulunan bir şehirdir.
Sayılı kültür, sanat ve turizm merkezlerine ev sahipliği yapan, eğitimde çok yüksek standartlara sahip İngiltere’nin, üniversiteleri de dünya sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır. Dünyanın en iyi sağlık sistemlerinden birine sahiptir. Londra emlak yatırımları bakımından en iyi Avrupa şehirleri arasında gösterilmektedir.

İNGİLTERE’DE VERGİ AVANTAJI

İngiltere’de vergi mükellefiyeti ikamet bilgisine dayanmaktadır. Bu durum, ülkede yerleşik olarak yaşamayan bireyler için çok cazip avantajlar sunmaktadır. İngiltere’de yerleşik olarak yaşamayan bireyler sadece İngiltere kaynaklı gelirler ve sermaye kazançları üzerinden vergilendirilir. Yabancı kaynaklı gelirler ve sermaye kazançları, yalnızca İngiltere dışından getirildiklerinde vergilendirilir. Böylece yabancı uyruklu bir kişi İngiltere’ye geldiğinde temiz sermayeye sahip olur ve sonrasında vergiden muaf tutulur. Vergi planlaması, İngiltere’ye gelmeden önce yapılandırılmalıdır.

3

Küresel ticaret ve finansın liderlerinden olan ülke Avrupa’nın en büyük 3. ekonomisi.

5

Dünyanın “En İş Dostu Ülkeleri” araştırması sıralamasında dünyada an itibariyle iş kurmaya en müsait 5. Ülke

7

Küresel Rekabet gücü sıralamasında 7. Sırada

2

Dünyanın en çok emlak yatırımı çeken şehirleri sıralamasında Başkent Londra 2. sırada

GAYRİMENKUL PROJELERİ

Avrupa’nın en iyi emlak yatırım noktalarından Londra’da bir gelecek hayal edin

Proje 1

Londra’da £2,300,000’den başlayan fiyatlarla 2+1 apartman dairesi

detaylar

Proje 2

7 odalı müstakil ev Londra’da £7,000,000’den başlayan fiyatlarla

detaylar

Projeler

Tüm İngiltere Gayrimenkul Projeleri

detaylar

E-Bültenimize kayıt olmak için lütfen mail adresinizi giriniz.

WordPress veritabanı hatası: [Table 'dev_yenibirhayat_com_tr.wp_k5ia3b_ig_lists_contacts' doesn't exist]
SELECT count(distinct(contact_id)) as total_subscribers FROM wp_k5ia3b_ig_lists_contacts WHERE status = 'subscribed'

WordPress veritabanı hatası: [Table 'dev_yenibirhayat_com_tr.wp_k5ia3b_ig_lists' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_k5ia3b_ig_lists WHERE name = 'Public' LIMIT 1;

WordPress veritabanı hatası: [Table 'dev_yenibirhayat_com_tr.wp_k5ia3b_ig_lists' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_k5ia3b_ig_lists WHERE name = 'public' LIMIT 1;

WordPress veritabanı hatası: [Table 'dev_yenibirhayat_com_tr.wp_k5ia3b_ig_lists' doesn't exist]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_k5ia3b_ig_lists`

ingiltere yatırımcı vizesi ne kadar zamanda alınır?

Yatırımcı vizesi başvurularına genellikle üç hafta içinde cevap verilmektedir. İngiltere’ye seyahat tarihinizden en erken üç ay öncesinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurudan önce İngiltere’deki yatırım hesabınızın açılıp yatırımcı dosyanızın oluşturulması ve belgelerle ilgili çalışmaların yapılması için de biraz süreye ihtiyacınız olacağını unutmayın.

İngiltere yatırımcı vizesiyle ile İngiltere’de süresiz oturum alabilir miyim?

İngiltere yatırımcı vizesi başvurunuz kabul edildikten sonra, 3 yıl 4 ay geçerli oturma iznine sahip olursunuz. Bu sürenin ilk üç ayında yatırım tutarınızın İngiltere’deki yatırım hesabına aktarılıp tahvil ve bono içeren yatırım portföyünüzün oluşturulması gerekir. 3 yıllık sürecin sonunda, 2 yıllık uzatmaya başvurulur. Bu 2 yılın sonunda, yani toplam 5 yıl içinde, süresiz oturum başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu süreç içinde her yılın en az 183 gününü İngiltere’de geçirmeniz gerekmektedir.

İngiltere yatırımcı vizesiyle ne kadar zamanda İngiliz vatandaşı olabilirim?

İngiltere vatandaşı olabilmek için en az 1 yıl süresiz oturuma sahip olmanız gerekir. Dolayısıyla, İngiltere yatırımcı vizesiyle İngiltere’ye yerleştikten 6 yıl sonra İngiliz vatandaşlığına başvurabilirsiniz. Bunun için ayrıca, son 5 yıl içinde İngiltere dışına 450 günden daha uzun süre çıkmamış olmanız, yaşamınızın geri kalanını İngiltere’de geçirmeyi planlamanız ve iyi derecede İngilizce konuşabiliyor olmanız beklenir.

İngiltere’deki yatırımlarımı kendim kontrol edebilir miyim?

İngiltere’deki yatırımlarınız, bir banka ya da varlık yönetim şirketi gibi kanunlarla düzenlenmiş bir finans kurumunun portföyünde ve dolayısıyla İngiltere finansal sisteminin için yer aldığı sürece kontrolü sizin elinizdedir. Yatırımlarınızı sistem dahilinde dilediğiniz alanlara yönlendirebilirsiniz.

İngiltere’deki yatırımlarımı geri alabilir miyim?

İngiltere’deki yatırımlarınız her zaman sizin kontrolünüzdedir, ancak oturma izni uzatma başvurusunu yapacağınız zaman başlangıçta yaptığınız yatırımı sürdürüyor olmanız gerekmektedir. Süresiz oturma iznine sahip olduktan sonra dilerseniz yatırımlarınızı farklı alanlara yönlendirebilir ya da iş kurabilirsiniz. İngiltere vatandaşlığına başvuru şartlarından biri, yaşamınızın geri kalanını İngiltere’de geçirmeyi planlıyor olmanız olduğu için, yatırımlarınızı İngiltere içinde tutmanız daha faydalı olacaktır.

İngiltere yatırımcı vizesinin avantajları nedir?

İngiltere yatırımcı vizesinin en önemli avantajları, yatırımınızın geri alınabilir olması ve yatırım süreci boyunca sizin kontrolünüzde olmasıdır. Örneğin, Amerika EB-5 yatırımcı vizesi ile karşılaştırıldığında, yatırımlarınızın kontrolünün sizde olması en önemli fark olarak ön plana çıkmaktadır. EB-5 programında yatırımlar 5 yıl sonrasında geri alınabiliyor olmakla birlikte, Amerikan Hükümeti tarafından belirlenen bölgelerdeki projelere yönlendirilmelidir.

Farklı yatırımcı programları için detaylı bilgiyi Yeni Bir Hayat uzmanlarımızdan da alabilirsiniz.
İngiltere yatırımcı vizesi, İngiliz finansal sistemine katkıda bulunmasından dolayı Ankara Antlaşması’na göre İngiliz Hükümeti’nin daha çok desteklediği bir programdır. Dolayısıyla gerekli şartları sağladığınız sürece, ilk başvuru ve uzatma süreçleri genel olarak daha sancısız geçer.
6 yıllık bir süreç sonucunda İngiltere pasaportuna sahip olarak ABD ve Kanada dahil dünyanın 170’ten fazla ülkesine vizesiz seyahat edebilir; diğer Commonwealth ülkelerindeki yatırım fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Avrupa Birliği içinde dilediğiniz ülkeye yerleşebilir, işinizle ilgili fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

İngiltere yatırımcı vizesine başvurmak için İngilizce bilmek zorunda mıyım?

İngiltere yatırımcı vizesi başvuru şartları arasında İngilizce bilgisi yer almaz, dolayısıyla bu yöntemle İngiltere’de oturum almak için İngilizce bilmek zorunda değilsiniz. Ancak, 6 yıl sonra İngiltere vatandaşlığına başvuru yapmak için belirli düzeyde İngilizce bilmeniz beklenmektedir.

İngiltere yatırımcı vizesiyle ailem de İngiltere’ye gelebilir mi?

İngiltere Tier-1 yatırımcı vizesine hak kazanırsanız eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuğunuz da sizinle birlikte İngiltere’de yaşama hakkına sahip olur ve belirli şartlar altında çalışma ve eğitim haklarına da sahip olurlar.
İngiltere Yatırımcı Vizesine başvururken Yeni Bir Hayat hangi konularda yardımcı olmaktadır?
Yeni Bir Hayat olarak Tier-1 İngiltere yatırımcı vizesinin hukuki ve yatırımla ilgili süreç ve taleplere hakim bir kadroya sahip olduğumuz gibi, İngiltere’deki partner şirketlerimiz sayesinde orada yapılması gereken işlemlerin de sorunsuz ve hızlı bir şekilde takip edilip hayata geçirilmesini sağlıyoruz. İngiltere göçmenlik başvuruları konusundaki uzmanlık ve deneyimimiz sayesinde tam başarıyı hedefliyoruz ve bu doğrultuda yatırımcı dosyanızın hazırlanması, elçiliğe sunulması, İngiltere’deki yatırım hesabınızın açılması, birikiminizin İngiltere’ye aktarılması ve yatırım portföyünüzün oluşturulması konularında yardımcı oluyoruz.

İngiltere merkezli Terranova Global çatısı altında faaliyet gösteren Yeni Bir Hayat olarak Terranova Global Londra ofisimizle Tier-1 İngiltere yatırımcı vizesinin hukuki ve yatırımla ilgili süreçlerinde tam hizmet sunuyoruz. Yatırımcı dosyanızın hazırlanmasından, elçiliğe sunulmasına, İngiltere’deki yatırım hesabınızın açılmasını, birikiminizin İngiltere’ye aktarılmasını ve yatırım portföyünüzün oluşturulmasını kapsayan tüm adımlarda yanınızdayız.

Yeni Bir Hayat Uzmanları ile iletişime geçin!