BULGARİSTAN VATANDAŞLIĞI İLE AVRUPA BİRLİĞİ’NİN KAPILARINI AÇIN

1 milyon Bulgar Levası (yaklaşık € 512.000) değerinde Bulgaristan Devlet tahvili alarak 5 yılın sonunda Avrupa Birliği Pasaportuna sahip olabilirsiniz

Bulgaristan Yatırım Yolu ile Vatandaşlık Programı, Bulgar Hükümeti’ne bağlı Yatırım Destekleme Birimi tarafından belirlenen kriterlerin sağlanması koşuluyla yabancılara Bulgaristan pasaportu elde etme olanağı sağlamaktadır. Bulgaristan yatırımcı programına başvuru için iki ayrı seçenek sunulmaktadır.

  • Standart Yatırım: 1 milyon Bulgar Levasının (yaklaşık € 512.000) beş yıllık yatırım süresiyle Bulgaristan Hükümet Tahvil Portföyüne yatırılması gerekir. 5 yılın sonunda tüm yatırım tutarı geri alınır. Yatırımın karşılığı olarak, öncelikle sürekli oturma izni verilir, 5 yılın sonunda ise Bulgaristan vatandaşlığına hak kazanılır.
  • Hızlandırılmış Yatırım: Yatırım tutarını iki katına çıkararak daha hızlı vatandaşlık elde etme olanağı sunar. €1.024.000 devlet tahvili yatırımı ile 2,5 yıl sonunda Bulgaristan vatandaşlığına hak kazanılır.

Aile üyelerinin Başvuruya Katılımı

  • Daimi Oturum İzni

    Başvuru sahibinin eşi ve 18 yaşından küçük çocukları, ana başvuru daimi oturum izni aldığında başvuruda bulunabilirler. Başvurunun onaylanabilmesi için iki adet Bulgaristan seyahati gerekir.

  • Vatandaşlık

    Ana başvuru sahibi ebeveyn vatandaşlık aldığında çocuklar vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler. Başvuru sahibinin eşi ise, daimi oturum izni aldığı tarihten 5 yıl sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilir.

E-Bültenimize kayıt olmak için lütfen mail adresinizi giriniz.

WordPress veritabanı hatası: [Table 'dev_yenibirhayat_com_tr.wp_k5ia3b_ig_lists_contacts' doesn't exist]
SELECT count(distinct(contact_id)) as total_subscribers FROM wp_k5ia3b_ig_lists_contacts WHERE status = 'subscribed'

WordPress veritabanı hatası: [Table 'dev_yenibirhayat_com_tr.wp_k5ia3b_ig_lists' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_k5ia3b_ig_lists WHERE name = 'Public' LIMIT 1;

WordPress veritabanı hatası: [Table 'dev_yenibirhayat_com_tr.wp_k5ia3b_ig_lists' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_k5ia3b_ig_lists WHERE name = 'public' LIMIT 1;

WordPress veritabanı hatası: [Table 'dev_yenibirhayat_com_tr.wp_k5ia3b_ig_lists' doesn't exist]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_k5ia3b_ig_lists`

Avrupa Birliği Pasaportu

5 yıllık bir süreç sonucunda Avrupa Birliği pasaportuna sahip olma şansı

Vizesiz Seyahat

140 ülkeye vizesiz seyahat etme imkanı

Esnek Koşullar

Bulgarca bilme, yabancı dil, eğitim seviyesi, profesyonel deneyim gibi ön koşullarI bulunmayan program

Aile Üyeleri

Eş ve bakmakla yükümlü olunan çocukları dahil edebilme esnekliği

Sosyal Haklar

Başvuru sahibi ve ailesinin sağlık ve eğitim gibi tüm sosyal haklardan yararlanabilme imkanı

Yatırımı Geri Alabilme

Yüzde 100 Bulgaristan devlet güvencesindeki yatırım 5 yılın sonunda geri alabilme hakkı

Bulgaristan Yatırımcı Programı Broşürünü indirmek için tıklayınız!

BALKANLARDA BİR AVRUPA ÜLKESİ; BULGARİSTAN

Güneydoğu Avrupa’da ideal bir konuma sahip olan Bulgaristan, Balkan yarımadasının doğu bölümünde yer alır. Zengin ve farklı bir kültüre, ılıman iklime sahip olan Bulgaristan en zengin biyoçeşitliliğe sahip Avrupa ülkelerinden biridir. Subtropikal ve ılıman iklimin hakim olduğu ülkede dört mevsimin uyumu gözlenmektedir.

2004’de Nato, 2007’de Avrupa’nın sabit üyesi olarak kabul edilmiştir ve en genç Avrupa Birliği üye ülkelerinden biridir. Kimya ve maden sanayi açısından gelişmiş olan ülke, ticaretini daha ziyade doğu bloğu ile yapmaktadır. Bulgaristan’ın EFTA ülkeleri (İsviçre, Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn), Makedonya, İsrail, Arnavutluk, Sırbistan ve Karadağ ve Bosna-Hersek ile Serbest Ticaret Anlaşmaları bulunmaktadır. Avrupa Birliği ülkeleri arasında en düşük vergi oranı Bulgaristan’a aittir.

Yeni Bir Hayat Uzmanları ile iletişime geçin!

İngiltere merkezli Terranova Global çatısı altında faaliyet gösteren Yeni Bir Hayat olarak Terranova Global Londra ve Malta ofislerinin yanı sıra konusunda lider uluslararası çözüm ortakları ile birlikte çalışıyoruz. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz tüm programlarda olduğu gibi Bulgaristan Vatandaşlık Programı’nda da farkımızı ortaya koyuyoruz. Uluslararası güçlü iş birliklerimiz sayesinde, başvuru sürecinizi özveriyle yürütmekte; beklentinize uygun yatırım seçeneği, başvuru dosyanızın titizlikle hazırlanması, sunulması ve takibi gibi bütün aşamalarda yanınızda yer almakta, size yardımcı olmaktayız