EB 5 YATIRIMCI PROGRAMI İLE AMERİKA VATANDAŞLIĞINA ADIM ATIN

Amerika EB 5 yatırımcı programı sayesinde $500.000 değerinde bir yatırım yaparak Green Kart alabilir, kendiniz ve aileniz için Amerika’da ayrıcalıklı bir gelecek inşa edebilir, 5 yıl sonunda dünyanın en değerli pasaportlarından birine sahip olabilirsiniz

  • Amerika EB 5 yatırımcı programına başvuru yaparak Green Kart sahibi olmak ve Amerika vatandaşlığına adım atmak için, Amerika’da $500,000 değerinde bir yatırım yapmanız gerekmektedir.
  • Programın çıkış noktasında Amerika Hükümeti’nce belirlenen, işsizliğin yüksek olduğu bölgelerdeki istihdamın artırılmasını esas alınmıştır. Hükümet tarafından onaylı, Bölgesel Yatırım Merkezleri olarak tanımlanan bölgelerde en az 10 kişiye iş imkanı sağlayacak projelere katkı sağlamak kriterdir.
  • Yatırımın 4 sene boyunca geri çekilmeme koşulu bulunmakta olup, 5. senenin sonunda yatırım miktarı geri alınabilmektedir.

Green Kart

12 – 14 ay sonunda Green Card sahibi olma hakkı

Esnek Koşullar

Yabancı dil, eğitim seviyesi, profesyonel deneyim gibi ön koşulları bulunmayan, Türkiye’den hemen ayrılmanıza gerek olmayan, iş ve sosyal hayatınızı kesintiye uğratmayan program

Aile Üyeleri

Eş ve 21 yaşına kadar çocukları dahil edebilme esnekliği

Sosyal Haklar

Eğitim, sağlık gibi tüm sosyal haklardan Amerika vatandaşları ile tamamen eşit şartlarda faydalanma

Vizesiz Seyahat

156’dan fazla ülkeye vizesiz seyahat etme imkanı

Yatırımı Geri Alabilme

Yapılan proje yatırımını 5 yıl sonra geri alabilme hakkı

Amerika EB 5 Yatırımcı Programı Broşürünü indirmek için tıklayınız!

DÜNYANIN EN PRESTİJLİ PASAPORTLARINDAN BİRİNE SAHİP OLARAK SINIRLARI KALDIRIN

Yatırımınızın Geri Dönüşü için Doğru EB 5 Projelerini Seçin

Yatırımın geri dönüşü, hayata geçirilen projenin başarılı olmasına bağlı olup, proje seçimi çok büyük önem taşımaktadır. EB 5 Projeleri otel, iş merkezi ve rezidans projelerinin yanı sıra yüzde 100 devlet altyapısına yatırım imkanı sağlayan ve yatırımı eyalet garantisi içinde değerlendiren eyalet altyapı projeleri de olabilmektedir.
Yeni Bir Hayat olarak EB-5 yatırımcı vizesinin en önemli aşaması olan proje seçiminde, sadece başarısını kanıtlamış ve güvenilir Bölgesel Yatırım Merkezleri’yle çalışıyor, hem Yatırım Merkezi’nin, hem de projenin gerekli denetim süreçlerinden geçmiş olmasına özen gösteriyoruz. Fizibilite çalışması titizlikle yapılmış, doğru kaynaklardan finanse edilen, EB5 yatırımcılarını ön planda tutan ve deneyimli firmalar tarafından gerçekleştirilen projelerin Türkiye temsilciliğini alıyoruz. Sizlere sunduğumuz projelerin hepsi EB 5 yatırımcı programı için ABD Hükümeti tarafından belirlenen kriterlere tamamen uygun tasarlanmış projeler olup, daha önce benzer EB 5 projelerini üstlenmiş ve gerekli ön çalışmasını tamamladığımız merkezler tarafından hazırlanmış projelerdir.

Yatırım yapılacak proje seçildikten sonra başvuru dosyanız hazırlanır ve başvurunuz yapılır. Başvuru kabul edildikten ortalama 12-14 ay sonra 2 yıllık geçici Green Card elde ederek, ailenizle birlikte Amerika’da yaşama hakkına sahip olursunuz. 2 yıl sonra yapılan değerlendirme ardından proje gerekli şartları sağlıyorsa kalıcı Green Card almaya hak kazanırsınız.

Yeni Bir Hayat olarak Amerika’daki değerli işbirliklerimiz sayesinde, başvuru sürecinizi titizlikle yürütmekte; en önemli aşama olan proje seçimi, başvuru dosyanızın hazırlanması, sunulması, yatırımınızın yönlendirilmesi, ve denetim süreçleri gibi bütün aşamalarda süreci yönetiyoruz.

Fırsatlar Ülkesinde Yeni Bir Hayat Mümkün

Amerika Birleşik Devletleri , 50 eyalet ve 1 federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin büyük bir bölümü Kuzey Amerika’nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında bulunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), 18 Trilyon 37 Milyar Dolar ile Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) sıralamasına göre Dünya’nın en büyük ekonomisi konumundadır. Verimli toprakları, yer altı zenginliklerinin yanı sıra iletişim, bilim ve bilgi teknolojileri, uzay ve havacılık ve otomotiv alanları ekonominin en önemli bileşenleri arasında yer almaktadır. Amerika’nın Türkiye dahil bir çok ülke ile yatırım anlaşmaları bulunmaktadır. Ticareti teşvik eden bu anlaşmalar ithalat ve ihracatı olumlu yönde etkilemektedir.

Dünyanın 3. Büyük nüfusuna sahip ülke bir çok etnik gruba, birçok farklı ülkeden, ulustan, dinden insana ve dünyanın dört bir yanından göçmene özgür dünyanın kapılarını açmakta ve ev sahipliği yapmaktadır.

Dünyanın en iyi eğitim kurumları Amerika’da bulunmaktadır. Eğitim sisteminin yanı sıra sağlık sistemi de dünyanın en iyi organizasyonları arasında gösterilmektedir.

Şehircilik anlamında çığır açan ülkenin, tüm eyaletleri belli bir plana göre hazırlanmış, yeşil alanlara yer verilmiştir.

HABERLER

AMERİKA E1 VE E2 GİRİŞİMCİ VİZELERİ

Amerika E-1 Ve E-2 Girişimci Vizeleri Nedir?

/
AMERİKA E1 VE E2 GİRİŞİMCİ VİZELERİ NEDİR? Amerika yatırımcı vizesi programını 3 ayrı grup olarak değerlendirmek mümkündür. Aralarındaki temel fark yatırım miktarı ve yatırım sahibinin şirket kurup işletme mecburiyetinin olup olmamasıdır.E1 ve E2 yatırımcı vize…

E-Bültenimize kayıt olmak için lütfen mail adresinizi giriniz.

EB-5 ABD yatırımcı programına nasıl başvurulur?

EB-5 başvurusu oldukça detaylı ve karmaşık bir süreçtir. Amerika EB-5 yatırımcı vizesine başvuru yapabilmek için Amerika’ya $500,000 veya $1,000,000 tutarında bir yatırım yapmanız gerekmektedir. Yatırımın miktarı yatırımın yapılacağı bölgeyi sizin seçmenize veya Amerikan Hükûmeti tarafından saptanmış bir bölge olmasına bağlı olarak değişmektedir. Eğer $1,000,000 tutarında bir yatırım planlıyorsanız, dilediğiniz eyalette kendinize ait bir iş yeri açabilir ve bu şirketi yönetebilirsiniz. Şayet $500,000′lık bir yatırım yapmayı planlıyorsanız, Amerikan Hükûmeti tarafından işsizlik oranlarının ülke genelinin üstünde olduğu Bölgesel Yatırım Merkezlerinden (Regional Centers) birisinde mevcut projelere yatırım yapmanız gerekmektedir. Her iki durumda da yatırımınız 2 yıl süresince en az 10 kişiyi istihdam etmek zorundadır. İstihdamın ve yatırımın yönetiminin zorluklarından dolayı çok az kişi bu yöntemi tercih etmektedir.
EB5 başvurularında çok tercih edilen yöntem onaylı bölgelerde bir projeye $500,000 tutarında yatırım yaparak başvuru yapmak şeklindedir. Yeni Bir Hayat olarak uluslararası partnerlerimiz aracılığıyla size sunduğumuz projelerin hepsi EB-5 yatırımcı programı için ABD Hükümeti tarafından yaratılan kriterlere uygun projelerdir. Bu sayede, sizin sıfırdan bir iş kurup 10 kişiyi direkt olarak istihdam etme zorunluluğunuz kalmaz. ABD Hükümeti, Bölgesel Yatırım Merkezleri’nin istihdam ihtiyacı olan bölgelerde kurulmasını şart koşmaktadır. Amerika’nın 50 eyaletinde ve ABD’ye bağlı iki özerk bölgede toplam 1.120 adet Bölgesel Yatırım Merkezi bulunmaktadır. Ancak aktif olarak projesi olan bölgelerin sayısı 20 ile 30 arasındadır.
Birlikte çalıştığımız projeler, daha önce benzeri EB-5 projelerini üstlenmiş ve sunduğumuz projenin de gerekli ön çalışmasını tamamladığımız merkezler tarafından hazırlanmakta; dolayısıyla yatırımınızla ilgili risk minimuma indirilmektedir. Yatırım yapılacak proje seçildikten sonra başvuru dosyanız hazırlanır ve başvurunuz yapılır. Başvuru kabul edildikten kısa bir süre sonra Green Card elde ederek Amerika’da yaşama iznine sahip olursunuz.

EB-5 vizesiyle ile Amerika’da süresiz oturum alabilir miyim?

Amerika EB-5 yatırımcı programı başvurunuzun onaylanmasıyla birlikte, size ABD’ye yerleşme hakkı tanıyan 2 yıllık geçici Green Card’a sahip olursunuz. 2 yıl sonra bir değerlendirme yapılır ve proje gerekli şartları sağlıyorsa kalıcı Green Card almaya hak kazanırsınız. Green Card sahibi olarak ABD’de yaşama ve çalışma haklarına sahip olabilirsiniz.

E1 ve E2 girişimci programları ile EB-5 arasındaki farklar nelerdir?

EB-5 bir yatırımcı programıdır ve size Green Card sağlar. Bu program aracılığıyla Amerika’da dilediğiniz yere yerleşebilir ve isterseniz iş kurabilir, çalışabilir veya hiç çalışmayabilirsiniz. Amerika’da belirli bir süre yaşadığınız takdirde ise Amerikan vatandaşı olabilirsiniz. E1 ve E2 vizesi ise bir girişimci programıdır ve size çalışma izni sağlar. Amerika’da iş kurmanız zorunludur ve size Green Card verilmez. Yani E1 ve E2 programlarında ileri de Amerikan vatandaşı olma şansı bulunmamaktadır. Ayrıca çalışma izninizin devamlı olarak yenilenmesi zorunluluğu vardır.

ABD’deki yatırımlarımı kendim kontrol edebilir miyim?

ABD EB-5 yatırımcı vizesinin risklerinden biri, yaptığınız yatırımın projeye bağlı olması ve sizin kontrolünüzde olmamasıdır. Yatırımınızın geri dönüşü, hayata geçirilen projenin başarılı olmasına bağlı olduğundan, proje seçimi çok büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple Yeni Bir Hayat olarak, önceden başarılı projeleri hayata geçirmiş ve gerekli denetim süreçlerinden geçmiş Bölgesel Yatırım Merkezleri’yle çalışıyoruz.
Amerika yatırımcı vizesina başvurmak ve Amerikan vatandaşlığına giden ilk adımı atmak için Yeni bir Hayat uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

EB-5 kapsamında yaptığım yatırımlarımı geri alabilir miyim?

Yatırımınızın geri dönüşü de, yine projenin başarısıyla doğru orantılıdır. Uluslararası partnerlerimiz aracılığıyla size sunduğumuz EB-5 projeleri; başarı oranları yüksek, yatırımcılar için 5 ila 7 yıl sonrası için çıkış stratejileri hazırlanmış ve hatta kâr getirileri hesaplanmış projelerdir. Bu projeler hakkında daha detaylı bilgiyi EB-5 Yatırımcı Projeleri sayfamızdan edinebilirsiniz.

EB-5 vizesiyle ABD’ye gidersem, projenin olduğu eyalete mi yerleşmeliyim?

Böyle bir zorunluluk yoktur. Green Card, ABD Federal Hükümeti tarafından EB-5 programı kapsamında size sağlanan bir haktır ve ABD’nin bütün eyaletlerinde geçerlidir. Green Card sahibi olduğunuz zaman ABD’nin dilediğiniz bölgesinde yaşayabilir ve çalışabilirsiniz.

EB-5 vizesiyle ailem de Amerika’ya gelebilir mi?

Amerika yatırımcı vizesiyle Green Card almaya hak kazanırsanız eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuklarınız da sizinle birlikte ABD’de yaşama, çalışma ya da eğitim alma haklarına sahip olurlar.

EB-5 yatırımcı programına başvururken Yeni Bir Hayat hangi konularda yardımcı olmaktadır?

EB-5 yatırımcı programına başvururken en önemli aşama, proje seçimidir. Yeni Bir Hayat olarak daha önceki projelerdeki performansları, denetim raporları ve hâlihazırdaki projelerinin başarı şanslarına göre proje seçimi yapıyor ve hem başvuru sürecinizin hem de yatırımınızın başarılı olması için çalışıyoruz. Proje seçimi sonrasında gerek geçici, gerekse kalıcı Green Card başvuru dosyalarınızın hazırlanması ve hukuki sürecin yürütülerek başvurunuzun başarılı bir şekilde ABD Hükümeti’ne bağlı USCIS’e (ABD Vatandaşlık ve Göç Dairesi) yapılmasını sağlıyoruz.

İngiltere merkezli Terranova Global çatısı altında faaliyet gösteren Yeni Bir Hayat olarak Terranova Global Londra ve Malta ofislerinin yanı sıra konusunda lider uluslararası çözüm ortakları ile birlikte çalışıyoruz. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz tüm programlarda olduğu gibi Amerika EB 5 Programı’nda da farkımızı ortaya koyuyoruz. Proje seçimi sonrasında gerek geçici gerekse kalıcı Green Card başvuru dosyalarınızın hazırlanması ve hukuki sürecin yürütülerek başvurunuzun başarılı bir şekilde ABD Hükümeti’ne bağlı ABD Vatandaşlık ve Göç Dairesi’ne yapılmasını sağlıyoruz.

Yeni Bir Hayat Uzmanları ile iletişime geçin!